کاربرد PDA, کاربرد بارکد

PDA چیست ؟ آنچه درباره PDA باید بدانید

PDA چیست ؟

( Personal Digital Assistsnt) دستگاهی برای جمع آوری، ذخیره، مدیریت اطلاعات می باشد. که از یک  اسکنر برای ورود اطلاعات استفاده می کند. PDA را با نام های دیتاکاکتور (Data Collector) ، موبایل کامپیوتر , هندهلد (Hand Held) نیز می شناسند. در ابتدا این رایانه های دستی برای جمع آوری آمار های پزشکی طراحی شده بود در حال حاضر کاربردهای متعددی را در واحدهای صنعتی ، تولیدی ، بازرگانی و خدماتی دارد.

مزایای استفاده از PDA

تقریباً همه PDA های مدرن توانایی اتصال به اینترنت را دارند. دارای یک نمایش بصری الکترونیکی است که به شما امکان می دهد از یک مرورگر وب استفاده کنید. اکثر مدل ها همچنین دارای قابلیت های صوتی هستند که امکان استفاده به عنوان یک رسانه قابل حمل را فراهم می کنند. استفاده از PDA به شما این امکان را می دهد که در هزینه خود صرفه جویی کنید. دقت و سرعت جمع آوری اطلاعات شمارا بالا می برد و درصد خطا کاهش می یابد.

انواع دیتا کالکتور:

  • نوری
  • لیزری
  • بلوتوثی

ماهان لیبل  

کاربرد های متعدد PDA

تیک کاربرد در پزشکی: جمع آوری و دسترسی سریع به اطلاعات بیمار ، مدیریت موجودی دارو ها ، افزایش دقت و سرعت دسترسی به پرونده کامل بیمار

تیک مکانیزه کردن انبار و انبارگردانی: با کمک PDA جمع آوری اطلاعات در انبارگردانی به راحتی انجام میشود، در مدیریت انبار کاربرد دارد. PDA می‌تواند فرایندهای زمانبر‌ انبارداری را با سرعت بیشتر انجام دهد و به صورت یکپارچه داده‌ها را جمع آوری کند.

تیک سرشماری و آمارگیری: از دیگر کاربرد های PDA یا دیتاکالکتور استفاده از آن در جمع آوری اطلاعات آماری می توان اشاره داشت. همچنین جهت آمارگیری با توجه به قابلیت اسکن دستگاه می توان با ثبت شماره بارکد به ثبت کامل اطلاعات اقدام کرد که از این طریق درصد خطا کاهش میابد و همچنین با ثبت اطلاعات مورد نیاز در دستگاه می توان در لحظه آنها را به مرکز ارسال نمود.

تیکفروش مویرگی و ردیابی سیستم پخش مویرگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *