لوازم مصرفی

چگونه کاتریج اصل را از طرح تشخیص دهیم

تفاوت کاتریج اصل با طرح

کارتریج از لوازم مصرفی در پرینترها که بعد از مدتی نیاز به شارژ مجدد یا تعویض کرد. انتخاب کاتریج مناسب که به پرینتر شما سازگار باشد و به آن صدمه ای نزند، بسیار مهم است. با وجود گسترده شدن  بازار فروش کاتریج و کاربردی بودن این محصول ، راه برای ورود کالا های غیر اورجینال به بازار باز شده است. حال سوال پیش می آید چگونه می توان کاتریج اصل را از طرح تشخیص دهیم ؟ و تفاوت کاتریج اصلی با طرح در چیست؟

تفاوت کاتریج اصل با طرح

 کاتریج اصل یا اورجینال توسط شرکت سازنده پرینتر و صاحب برند با استانداردهای همان شرکت ساخته شده است. همانطور که از اسمش پیداست کاتریج های اورجینال کیفیت چاپ بالا، عملکرد موثرتر، ظرفیت چاب بیشتر دارند و به پرینتر هیچ صدمه ای نمیزند.

و اما کاتریج های طرح یا غیر اورجینال شکل و شمایل آن مانند نمونه اصلی است با این تفاوت که توسط شرکت صاحب برند ساخته نشده است. کیفیت آن بسته به نوع تولید کننده آن متفاوت است اما قیمت آن بسیار کمتر از نمونه اصل آن است و دلیل اصلی انتخاب این کاتریج ها قیمت مناسب آن است.

سوال پیش رو این است که آیا حتما باید از کاتریج اصل استفاده کنیم و کاتریج طرح کیفیت لازم را ندارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم  هیچ زمان یک کاتریج طرح  از لحاظ کیفیت، سرعت و ظرفیت چاپ با مدل اصل و اورجینال آن برابری نمی کند اما تمامی کارتریج های طرح بی کیفیت نیستند و در درجه بندی های مختلف دسته بندی شده اند. پس خرید یک کارتریج طرح درجه یک میتواند جایگزین خوبی برای مدل فابریک باشد.

کاتریج طرح از لحاظ کیفیت  در سه دسته بسته بندی می شود:کارتریج گرید A ،کارتریج گرید B ،کارتریج گرید C

نحوه تشخیص کاتریج اصل از طرح

یکی از مشخصه‌های اصلی وجود هولوگرام بر روی بسته کارتریج است که توسط یک تکنولوژی خاص ساخته شده و هولوگرام طرح کیفیت مشابه آن را ندارد. می‌توان گفت که هولوگرام فابریک را نمی‌توان بصورت سالم از جعبه آن جدا نمود و پس از جداسازی مخدوش می‌شود. هولوگرام نمونه چینی خاصیت هولوگرام اورجینال را نداشته و بیشتر به برچسب شبیه است که به راحتی از روی جعبه جدا می‌شود.

درهنگام خرید کاتریج  سری ساخت و تاریخ تولید کارتریج بررسی نموده تا هم خوانی داشته باشد.

شما می توانید به راحتی  انواع کاتریج های اورجینال و طرح را از ماهان لیبل تهیه فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *