انواع لیبل, کاربرد لیبل

معرفی لیبل کاغذی و لیبل فیلم

معرفی لیبل کاغذی و لیبل فیلم

به طور کلی می توان لیبل را از نظر مواد سازنده به دو نوع دسته کلی فیلم و کاغذ تقسیم بندی کرد. در این مقاله قصد داریم به معرفی لیبل کاغذی و لیبل فیلم بپردازیم، همچنین به بیان تفاوت ها، فواید و موارد مورد استفاده هر یک از انواع لیبل فیلم و کاغذ خواهیم پرداخت. در نگاه اول ممکن است تفاوت بنیادی بین انواع لیبل کاغذی از نظر رنگ، ضخامت و پوشش قائل شویم اما مواد پایه سازنده همان کاغذ است.

فواید لیبل کاغذی

تیک قابلیت چاپ پذیری بالا

کاغذ خاصیت چاپ پذیری بالایی دارد به این معنی که قادر است در برابر حرارت بالای عملیات چاپ مقاومت کند و به راحتی جوهر را جذب کند.

تیک تنوع در رنگ

در حالی که رایج ترین رنگ کاغذ سفید است اما می‌توانید برچسب‌های کاغذی را در طیف گسترده ای از رنگ ها پیدا کنید. تقریبا تمامی برچسب‌های رنگی از شبرنگ گرفته تا برچسب های براق از جنس کاغذی هستند. ماهان لیبل قادر است لیبل مورد نظر شما با رنگ دلخواه را تولید کند.

تیک مضرات لیبل کاغذی

از مهمترین دلایل برای ضعف لیبل کاغذی می‌توان به عدم مقاومت آن در برابر شرایط محیطی نظیر آب، نور، زمان و پارگی نام برد.
لیبل کاغذی نسبت به لیبل فیلم در برابر نور زودتر رنگ رفته می‌شود و طول عمر کمتری دارد.
استفاده از لمینت می‌تواند به بهبود دوام کاغذ کمک کند، اما باز هم ضریب مقاومت آن به لیبل فیلم نمی‌رسد.

موارد استفاده از لیبل کاغذی

باتوجه به نقاط ضعف و قوت لیبل کاغذی، توصیه می کنیم از آن برای استفاده در محیط های داخلی و زمان های کوتاه مدت استفاده کنید.
موارد استفاده معمول از برچسب کاغذی عبارتند از:
لیبل های حمل و نقل (لیبل های پستی)
لیبل بارکد
لیبل کالاهای فاسد شدنی نظیر عسل، قهوه و چای، ادویه جات و …
محصولات زیبایی و سلامتی
لیبل فیلم
به طور کلی می‌توان گفت مواد پایه سازنده لیبل فیلم پلاستیک است و همین نکته سبب شده است تا مقاومت آن نسبت به لیبل کاغذی بیشتر شود.
درحالیکه هزاران سال است از اختراع کاغذ گذشته است اما ظهور لایه های فیلم قدمتی ۶۰ ساله دارد. برچسب‌های فیلم محصولاتی نوآورانه هستند و از مزایای منحصر به فردی برخوردار هستند که ممکن است منافع کاربردی در کسب و کار شما ایجاد کنند.

فواید لیبل فیلم

تیک مقاومت بهتر در برابر شرایط محیطی

برخی از مواد فیلم ویژگی های ضد آب دارند و می‌توانند در برابر شرایط محیطی مختلف نظیر آب، گرما و سرما، مواد شیمیایی، روغن، محو شدن و پارگی مقاومت کنند. بنابراین آنها یک انتخاب عالی برای استفاده هایی با عمر طولانی هستند.

تیک انعطاف پذیری بالا

انعطاف پذیری لیبل های فیلم نسبت به نوع کاغذی بسیار بیشتر است.از آنجا که می‌توانند با محیط اطراف خود مطابقت داشته باشند، برای سطوح یا ظروف با شکل غیر صاف و دارای منحنی نظیر بطری های شامپو، ظروف حاوی لوسیون و غیره بسیار مناسب اند.

تیک مضرات لیبل فیلم

مهمترین دلیل برتری لیبل کاغذی نسبت به فیلم را می‌توان هزینه کم تر عملیات برچسب‌ گذاری عنوان کرد. این هزینه علاوه بر قیمت خود لیبل، شامل هزینه ریبون و دستگاه لیبل پرینتر هم می‌شود زیرا در این نوع از لیبل ها بخاطر میزان چاپ پذیری پایین از ریبون های با درصد رزین بالا و همچنین پرینتر های لیبل زن با سرعت، حرارت هد و کیفیت بالا باید استفاده شود.

تیکموارد استفاده از لیبل فیلم

باتوجه به فواید ذکر شده برای لیبل فیلم، بهترین گزینه برای استفاده از آن در محیط های بیرونی با رطوبت بالا و محصولات با تاریخ مصرف طولانی مدت نیز می باشد.
از جمله موارد استفاده از لیبل فیلم نیز می‌توان به گزینه های زیر اشاره کرد:
محصولات حمام و بدن
روغن های خوراکی و غیر خوراکی
ضدعفونی کننده ها
لوسیون ها
محصولات غذایی فریز شده مانند محصولات پروتئینی
به طور کلی برای هر نوع فعالیتی می بایست لیبل متناسب را انتخاب کنید. پیشنهاد می شود قبل از انتخاب جنس لیبل خود از راهنمایی و مشاوره متخصصین ماهان لیبل استفاده کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *