لیبل, لیبل چیست, لیبل شیشه ای, لیبل متالایز

لیبل چیست

لیبل چیست

سوال مطرح شده این است ،لیبل چیست ؟ لیبل برچسب های ظریفی که روی کالا چسبانده می شوند و حاوی اطلاعاتی درباره مشخصات کالا می باشند.این مشخصات میتوانند شامل : بارکد محصول، قیمت، نام فروشگاه، آدرس، شماره تلفن و… باشد. لیبل در سایز های و انواع  متفاوتی  موجود است. ماهان لیبل به عنوان یک مرجع تخصصی در زمینه تولید و توزیع انواع لیبل، آماده ارائه این محصول  در اشکال و رنگ های  مختلف بر اساس نیاز مشتری با بالاترین کیفیت است.

کاربرد لیبل در صنعت 

بعد ازتوضیح لیبل چیست زمان آن رسیده کاربردهای آن را شرح دهیم؛ امروزه لیبل ها دارای کاربردهای بسیاری برای انتقال اطلاعات اند.عمده کاربرد آن در فروشگاه زنجیره ای برای درج بارکد محصولات، در صنعت  خودرو سازی و لوازم خانگی برای نمایش برندو لوگو در صنعت موادغذایی ، آرایشی و بهداشتی برای ارائه مشخصات محصولات ،نمایش برندو در برخی موارد طرز استفاده درست محصولات درج می شود.نوع لیبل بر اساس کاربرد آن گوناگون است .

انواع لیبل

انواع لیبل شامل لیبل های کاغذی(Paper Label) 

ليبل  كاغذي چیست این لیبل انواع مختلفي دارندودر حقيقت ليبل هاي كاغذي را ميتوان به هر رنگي در آورد. از نظر خاصيت چسبندگی به صورت پرچسب و معمولي ميباشند. ليبل های کاغذی در صنایع مختلف به خصوص بر روي بسته بندي كالا کاربرد زيادی دارند.

لیبل متال(Metal Label)

این لیبل از نوعي آلياژ فلز ساخته شده است و مقاوت زيادي از نظر كشيدگي دارند و در عین در دمای بین منهای 40 درجه سانتیگراد و مثبت 220 درجه سانتیگراد تمام خواص خود از جمله چسبندگی را حفظ می کند. همچنين ضد خش بوده و در صورتيکه برای چاپ از ريبون خاص خود استفاده شود کیفیت چاپ روی آن عالی است و در مقابل حرارت و شوينده هاي قوي مقاوم ميباشند.

بيشترين مصرف اين ليبل ها در بخش لوازم خانگي و در بخش توليد لوازم خودرو و الكترو موتورها ميباشد كه درحقيقت همان شناسه محصولاتشان ميباشد. برچسبهاي متال داراي رنگ نقره اي ميباشند و براي چاپ بر روي آنها بايد از ريبون رزين استفاده كرد.
لیبل شفاف(Trans parent Label)
اينگونه برچسبها بيشترين مصرف را در بخش خودرو دارند و اصولا روي شيشه خودرو استفاده مي شوند. در بسته بندی مواد غذایی در بخش بسته بندی های شیشه ای  و يا روي كارت ضمانت محصولات الكترونيكي هم استفاده دارد.اين برچسب ها بي رنگ بوده و از هر دو طرف، نوشته هاي روي آن مشخص مي باشد.
لیبل اموال(Asset Label) 
اينگونه برچسبها براي اموال سازمان و شرکت های بزرگ استفاده می شود و همچنين همان بحث امنيتي برچسب هاي سكوريتي را دارا مي باشد ولی از نظر نوع جنس بسیار ضخیم تر از دیگر لیبل ها می باشد.
لیبل سکیوریتی ( Security Label)
این لیبل ها در بحث هاي امنيتي و گارانتي محصولات استفاده می شوند و بعد از چسباندن به محصول به هيچ طريقي قابل كندن نيستند و در صورت سعی به کندن این نوع لیبل خرد می شوند كه بيشتر براي گارانتي محصولات الكترونيكي استفاده ميشوند.
لیبل وید(VOID Label)
اين نوع  لیبل ها هم نيز در بحث گارانتي استفاده دارند از نظر كشيدگي مقاومت بالا و حرارتی تا 80 درجه سانتیگراد را تحمل مي كنند .

لیبل حرارتی ( Thermal Label)

این نوع لیبل ها به صورت حرارتی بوده و نیازی به ریبون برای چاپ ندارند  که در مکانیزه کردن سیستمهای فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.

 رول پارچه ای 

این  رولها در بخش پوشاك مصرف مي شوند و بدون چسب مي باشند.

نوشته های مرتبط

1 نظر در “لیبل چیست

  1. AffiliateLabz گفت:

    Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *