انواع پرینتر, انواع لیبل, کاربرد بارکد

سیستم های مدیریت موجودی مبتنی بر بارکد

مدیریت ضعیف موجودی یکی از دلایل شکست کسب و کار های کوچک می باشد، انتخاب یک سیستم مدیریت موجودی یک امر ضروری برای صاحبان مشاغل محسوب می شود. نرم افزار مدیریت موجودی شامل برنامه ای تجاری است که فروش محصولات، خرید مواد و سایر فرآیندهای تولید را ارزیابی، مدیریت و ساماندهی می کند. دیگر دوران مدیریت موجودی کالا با روش قدیمی گذشته است، اکنون با سیستم های مبتنی بر بارکد می توانید بفهمید چه زمانی این کالا وارد سیستم شده، کجا مستقر شده  و چه زمانی کالا خارج شده است. بدون حسابداری دقیق از میزان موجودی، هیچ شرکتی نمی تواند به آن رشد و سود دهی دلخواه برسد.

مزایا سیستم مدیریت موجودی

استفاده از سیستم مدیریت موجودی باعث شده، زمانی را که صرف پیگیری اساسی می کردید حال می توانید آن وقت را برروی تجزیه ، تحلیل ، یافتن ایرادهای مجموعه بگذارید.

تیک صرفه جویی در فضا انبار: مکان های ذخیره سازی کالاها به وضوح مشخص می شود و یک انبار سازمان یافته تر و کارآمد تر دارید.

تیک به حداکثر رساندن بهروری از نیروی کار : بهره بیشتر از کارمندان بدون اتلاف وقت آنها  در انبارگردانی های دستی از جمله اهداف سیستم مدیریت موجودی است.

تیک جلب رضایت مشتری از دیگر مزایا می باشد.

یک سیستم مدیریت موجودی با بارکد شامل یک نرم افزار ، چاپگر بارکد و اسکنر بارکد یا همان بارکد خوان که برای ردیابی  موجودی کالا با هم کار می کنند. با اختصاص دادن یک بارکد منحصر به فرد به هر کالا و ضمیمه کردن آن بارکد هنگام ورود کالا و اسکن آن در هنگام خروج، می توانید یک تصویر از خروجی ، کمبود کالا ، فروش رو داشته باشید.

اجزای یک سیستم موجودی  با بارکد

لیبل کالا: می توانید از برچسب ها برای حمل ، دریافت ، موجودی کالا استفاده کنید. اغلب روی لیبل کالا اطلاعات خلاصه ای  از محصول و بارکد اختصاصی آن محصول را درج میکنند.

لیبل

 

چاپگر: برای چاپ بارکد خود میتوانید بنا به نوع فعالیتتان انواع پرینتر های لیزری ، جوهرافشان ، حرارتی و لیبل زن (لیبل پرینتر ) استفاده کنید.

چاپ بارکد

اسکنرها:  برای خواندن بارکد نیاز به یک اسکنر دارید. اسکنرها به صورت لیزری و نوری عرضه می شوند، برای اسکن بارکد علاوه بر بارکدخوان می تواند از دیتاکاکتور یا PDA استفاده کرد.

بارکد اسکنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *