انواع پرینتر, انواع لیبل

راهکارهایی جهت افزایش طول عمر پرینتر

راهکارهایی جهت افزایش طول عمر پرینتر

طول عمر یک پرینتر به مراقبت و نگهداری شما بستگی دارد. در این مقاله قصد داریم  چند نکته کاربردی جهت بهبود عملکرد پرینتر و مواردی برای نگهداری بهتر و جلوگیری از مشکلات احتمالی، بیان کنیم.

تیک هنگامی که یک کاغذ در پرینتر گیر میکند بیرون کشیدن نادرست آن ممکن است به هد پرینتر آسیب برساند.  قاعده کلی این است که کاغذ را به آرامی با دو دست بیرون بیاورید تا آسیب نبینید یا تکه های کاغذ پاره شده را درون دستگاه باقی نماند. سینی پرینتر را بیش از حد پر نکنید، کاغذ را در جا خشک و بدون رطوبت نگه دارید تا از این مشکل جلوگیری کنید.

تیک از کاغذ با کیفیت استفاده کنید استفاده از کاغذ خم شده، پاره یا دست دوم خودداری کنید بسیاری از سازمانها به دلیل حجم بالا چاپ از کاغذ بی کیفیت استفاده میکنند که استفاده از کاغذ بی کیفیت موجب گیر کردن کاغذ و مچاله شدن آن حین چاپ شود.

تیک کاغذ را در محیط کم رطوبت نگهداری کنید رطوبت زیاد محیط باعث چسبیدن کاغذ به هم می شود و منجر به گرفتگی کاغذ می شود برای جلوگیری از بهم چسبیدن و کشیدن همزمان چند صفحه کاغذ همزمان توسط پرینتر، ضروری است که کاغذ خود را در یک محیط خنک و با رطوبت کم نگهداری کنید.

تیک پرینتر خود را در محیط گرم و پر رطوبت ، کنار رادیاتور ،کنار پنجره که در معرض مستقیم نور خورشید باشد قرار ندهید. همچنین آن را در مکان پرتردد قرار ندهید، که به مدام با آن برخورد کنند یا فنجان خود را روی آن قرار دهند.

تیک اگر از پرینتر خود برای چاپ لیبل استفاده میکنید باید بگویم استفاده از لیبل با کیفیت حتی مهمتر از استفاده از کاغذ با کیفیت است، زیرا برچسب های ارزان قیمت می توانند قطعات پرینتر را به طور کامل خراب کنند. هنگامی که از یک لیبل بی کیفیت استفاده می کنید امکان دارد از کاغذ پشت جدا شده و در اولین سطحی که در تماس هستند چسبیده شوند. این امر باعث خرابی قطعات پرینتر می شود.

تیک داخل پرینتر را هر چند مدت یکبار تمیز کنید قبل از تمیز کردن اصولی، پرینتر را خاموش و از برق جدا کنید و بگذارید تا خنک شود سپس می توانید قطعات داخلی پرینتر را به راحتی تمیز کنید تا گرد و غبار و خرده های کاغذ باعث آسیب به قطعات پرینتر نشود.

تیک کاتریج و جوهر را به موقع عوض کنید به یاد داشته باشید که کارتریج را در بسته بندی اصلی خود مهر و موم شده نگه دارید تا زمانی که به آنها نیاز داشته باشید تا خشک نشوند. اگر به هر دلیلی مجبور شدید یک کارتریج را بیرون بیاورید، سریعتر آن را بگذارید تا خشک نشود. هنگام تعویض پرینتر را خاموش و از برق بکشید و بگذارید خنک شود.

تیک از کارتریج های جوهر مناسب استفاده کنید.

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *