پاک کردن لیبل از سطوح, لیبل

راهنمای پاک کردن برچسب از روی سطوح

پاک کردن برچسب از روی سطوح

پاک کردن برچسب از روی سطوح همیشه به راحتی اتفاق نمی افتد خصوصا که برچسب نصب شده دارای چسب قوی باشد. در این مقاله ما یک راهنمای موثر در جهت پاک کردن بقایای یک برچسب نصب شده بدون آسیب زدن به سطح زیرین ارائه می دهیم.
به شما اطمینان می دهیم با به کارگیری این روش ها به راحتی برچسب هایی که از ماهان لیبل تهیه کرده اید را بتوانید از روی سطوح حذف کنید.

روش اول: استفاده از پاک کننده لاک ناخن

مقداری پاک‌کننده لاک ناخن را به یک پنبه، پارچه یا حوله بزنید و سپس آن را بر روی سطح دارای لیبل بمالید. پس از زمان اندکی شروع به کندن لیبل مورد نظر کنید. در صورت نیاز با استفاده از یک اسفنج مرطوب بقایای لیبل را حذف کنید.

روش دوم: استفاده از آب و کف

سینک ظرفشویی یا یک تشت را پر از آب کنید کالای دارای برچسب را درون آن غرق کنید و اجازه دهید کاملا خیس بخورد. زمانی که به هر لیبل اختصاص می‌دهید به قوی بودن چسب آن بستگی دارد. اگر پس از مدتی تصمیم به کندن لیبل گرفتید و هنوز لیبل به طور کامل جدا نشده بود کالا را مجدد به مخلوط آب و کف برگردانید. اگر تصمیم به اجرای این روش بر روی یک بطری خالی گرفتید می توانید درون آن را با آب گرم پر کنید و سپس اقدام به کندن لیبل کنید.

روش سوم: استفاده از سشوار

سشوار را با فاصله کم و باد گرم بر روی برچسب مورد نظر بگیرید و سعی کنید با این روش چسب بین لیبل و سطح را ذوب کنید، پس از مدتی اقدام به کندن برچسب کنید اگر هنوز مقاوم بود روش فوق را برای اندک زمانی دیگر ادامه دهید. به طور قطع مقداری از برچسب بر روی سطح خواهد ماند که می توانید آن را با یک اسفنج مرطوب از روی سطح محو کنید.

روش چهارم: استفاده از سرکه سفید

سرکه سفید را در ماکروویو یا روی اجاق گاز گرم کنید و مواظب باشید که به نقطه جوش نرسد. در صورت امکان کالای مجهز به برچسب را درون ظرف حاوی سرکه گرم شده قرار دهید. در غیر اینصورت یک پارچه را به سرکه گرم شده آغشته کنید و بر روی قسمتی از سطح دارای لیبل قرار دهید. اجازه دهید ۱۵ تا ۳۰ دقیقه برچسب خیس بخورد و سپس شروع به کندن لیبل کنید.
از بعضی موارد در کندن لیبل از روی سطوح در اینترنت صحبت شده است که مورد تایید ماهان لیبل نمی باشد. از جمله این موارد میتوان به استفاده از آمونیاک، دستمال آغشته به تینر، سس مایونز، مداد پاکن و تیغ ریش تراش اشاره کرد.
در انتها روش هایی اختصاصی برای کندن برچسب از روی سطوح مختلف را بیان می کنیم.

۱) سطوح شیشه ای:

از شیشه می توان به عنوان متداول ترین سطح مجهز به برچسب نام برد. ساده ترین راه برای پاک کردن برچسب از روی سطوح شیشه‌ای روش استفاده از مخلوط آب و کف است. بطری های نوشیدنی، شیشه قاب عکس و شیشه های مربا همگی مستعد استفاده از این روش برای حذف لیبل هستند.

۲) سطوح فلزی:

بهترین گزینه برای حذف برچسب از روی سطوح براق فلزی استفاده از یک پارچه مرطوب است. نحوه ی کار به این صورت است که پارچه مرطوب را برای مدت زمان اندکی بر روی سطح دارای برچسب قرار دهید تا برچسب ضعیف شود و سپس اقدام به کندن آن کنید.

۳) سطوح پلاستیکی:

عملیات برچسب گذاری بر روی سطوح پلاستیکی به دلیل ناهموار بودن سطح کاری دشوار است به همین جهت تولید کنندگان از لیبل هایی با برچسب قوی برای این منظور استفاده می کنند. با دانستن این نکته طبیعتا روش انتخابی جهت از بین بردن برچسب ها هم باید قوی تر انتخاب شود. پیشنهاد ما استفاده از سشوار، سرکه گرم و یا پاک‌کننده لاک ناخن است. هرکدام از این روش‌ها به چسب لیبل حمله می کند و جدا کردن آن را آسان می سازد.

۴) سطوح سرامیکی:

در این سطوح استفاده از سرکه گرم بهترین روش است زیرا بیشتر مجموعه ها از لیبل کاغذی بر روی محصولات خود استفاده می کنند و از آنجا که این نوع لیبل ها مستعد پاره شدن هستند بهترین روش حذف یکباره آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *