آموزش ماهان لیبل, انواع پرینتر, انواع ریبون, انواع لیبل, لوازم مصرفی

دلایل چاپ کمرنگ پرینتر های حرارتی

دلایل کمرنگ چاپ کردن پرینتر های حرارتی

چاپ ضعیف یا متن کمرنگ یکی از رایج ترین مشکلاتی است که هنگام استفاده از پرینتر های حرارتی امکان دارد با آن روبرو شوید. در این مطلب قصد داریم دلایل چاپ کمرنگ پرینتر های حرارتی را بررسی و به ارائه راهکارهایی جهت حل این مشکل بپردازیم.

تیک جمع شدن گرد و غبار روی هد

پرینتر های حرارتی  به راحتی  گرد و غبار و سایر آلودگی ها را  جذب می کنند، این ذرات گرد وغبار ممکن است در بلند مدت دستگاه شما را فرسوده و خراب کنند. اگر خطوط ناقص یا سفید در چاپ خود مشاهده می کنید احتمالا برای این مشکل است. برای اینکه صدمات جدی تری به پرینتر وارد نشود باید مرتباً پرینتر خود را تمیز کنید. پیشنهاد ما این است که هر زمان که لیبل یا کاغذ حرارتی خود را عوض میکنید یک نگاهی به پرینتر بیندازید و در صورت نیاز آن را تمیز کنید.

تمیز کردن هد پرینتر

تیک استفاده کاغذ و ریبون بی کیفیت

اگر چاپ بی کیفیتی دارید ممکن است برای این باشد که از مواد مصرفی بی کیفیتی استفاده کردید. از ریبون ، کاغذ حرارتی و لیبل های مرغوب استفاده کنید که هم چاپ بهتری داشته باشید و هم به پرینتر صدمه ای نزنید. ماهان لیبل ارائه لوازم مصرفی با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت.

تیکتنظیمات نادرست دمای هد.

اگر دمای حرارت هد در پرینتر شما خیلی زیاد تنظیم شده باشد، باعث لکه شدن تصویر و چاپ بسیار تار می شود. اگر تنظیمات گرما خیلی کم باشد ، عکس این اتفاق می افتد و شما یک تصویر کم رنگ خواهید داشت. با تنظیم صحیح دمای حرارت هد چاپ مناسبی خواهید داشت و همچنین از مشکلات احتمالی اسکن بارکدی که درست چاپ نشده، جلوگیری می شود.

تیک جازدن نادرست ریبون

اگر تصویر چاپ شده شما دارای رگه های مورب باشد ممکن است برای این باشد که ریبون خود را به درستی جایگذاری نکردید و یا ریبون چین خورده است. این امر باعث می شود فشار بین ریبون و هد برروی کاغذ ناهموار باشد و چاپ مطلوبی رابه شما ندهد. می توانید نحوه صحیح جا زدن ریبون و لیبل را مشاهده کنید.

تیکهد فرسوده

اگر با مشکلاتی همچون خطوط ریز سوختگی از بالا به پایین برچسب ، چاپ ناقص و کاهش کیفیت چاپ  روبرو هستید احتمالا هد شما فرسوده شده است و باید هد پرینتر خود را تعمیر یا تعویض نمایید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *