انواع پرینتر, ریبون, کاغذ حرارتی, لیبل پرینتر

تفاوت فیش پرینتر و لیبل پرینتر

تفاوت فیش پرینتر و لیبل پرینتر

با پیشرفت فناوری و مکانیزه شدن کسب و کار ها استفاده از بارکد فراگیر شده است. تجهیزات گوناگونی برای چاپ بارکد به بازار عرضه شده که این تجهیزات ازیکی از این دو مکانیز چاپ بهره میگیرند: چاپ حرارت مستقیم و چاپ انتقال حرارت. در این مطلب علاوه بر توضیح عملکرد این دو مکانیز به تفاوت آن ها و همچنین تفاوت فیش پرینتر و لیبل پرینتر اشاره خواهیم داشت.

چاپ حرارتی مستقیم ، مزایا ومعایب آن

در چاپگرهای حرارت مستقیم از هد پرینتر حرارتی برای اعمال گرما بر روی کاغذ و یا  برچسب شما استفاده می کنند. کاغذ مصرفی در این پرینتر ها کاغذ حرارتی (رول حرارتی) هست که زمانی مستقیم به آن حرارت داده می شود تحت واکنش شیمیایی قرار می گیرد و تیره شود. بنابراین ، با این روال تصویر شما در مسیر چاپ ایجاد می شود. این چاپگر نیاز به جوهر ، تونر یا ریبون ندارد.

مزایا چاپ حرارت مستقیم

تیک نیازی به جوهر ، تونر و ریبون  ندارد

تیک هزینه کمتر از چاپگرهای انتقال حرارتی

تیک برای مواردی که به ماندگاری کوتاه نیاز دارند انتخاب بسیار عالی است مانند: رسید های بانکی، رسید خرید و…

تیک پایین بودن هزینه های کار و نگهداری

معایب چاپ حرارت مستقیم

در حالی که استفاده از چاپگر حرارتی مستقیم مزایای بسیاری دارد، اما کاربران باید از برخی محدودیت ها آگاه باشند.

تیک اولین محدودیت این است موارد چاپ شده با گذشت زمان محو خواهد شد. از آنجا که کاغذ حساس به گرما است ، گرمای اضافی یا نور بیش از حد می تواند باعث تیره شدن کل کاغذ شود. این می تواند متن را غیرقابل خواندن و بارکد ها را غیرقابل کنترل کند. به همین دلیل ، چاپ مستقیم حرارتی برای استفاده طولانی مدت توصیه نمی شود.

تیک محدودیت در رنگ، اغلب این نوع پرینتر ها اطلاعات را فقط به صورت سیاه و سفید چاپ می کنند و اجازه استفاده از آرم یا گرافیک رنگی را نمی دهد.

چاپ انتقال حرارت، مزایا ومعایب آن

چاپگرهای انتقال حرارتی نیز از هد پرینتر حرارتی استفاده می کنند ، اما گرما به جای  اینکه حرارت مستقیم به کاغذ و یا لیبل وارد شود، به ریبون وارد می شود. سپس جوهر ریبون در تماس با لیبل،جوهر به مواد برچسب جذب می شود و فرآیند چاپ صورت می گیرد . چاپگرهای انتقال حرارتی برای کار کردن به ریبون نیاز دارند ، اما در نتیجه چاپ نهایی از دوام بیشتری برخوردار است.

مزایا چاپ انتقال حرارت

تیک دوام کافی برای مقاومت در برابر مواد شیمیایی و دمای شدید، از آنجا که عوامل محیطی کیفیت چاپ را تغییر می دهند ، این نوع فناوری یک چاپی فوق العاده قوی ایجاد می کند که می تواند در برابر درجه حرارت شدید و تماس با مواد شیمیایی مقاومت کند.

تیک سازگار با طیف گسترده ای از مواد

تیک ایده آل برای شناسایی محصول ، لیبل موجودی کالا و لیبل گذاری دارایی

تیک با گذشت زمان محو نخواهد شد

تیک توانایی چاپ رنگی دارد. با خرید یک ریبون رنگی ، می توانید یک آرم ، گرافیک یا متن را به رنگ ریبون خود چاپ کنید. برای چاپ آرم مناسب است

معایب چاپ انتقال حرارت

یکی از موارد منفی چاپگرهای انتقال حرارتی مربوط به ریبون است. برای ادامه چاپ با کیفیت بالا باید مرتباً تعویض شوند. و هزینه کار و نگهداری آن نسبت به پرینترهای حرارت مستقیم بیشتر است.

تفاوت فیش پرینتر و لیبل پرینتر

در فیش پرینتر ها از مکانیز چاپ حرارت مستقیم استفاده می شود بیشتر برای چاپ رسید، بلیت، مواردی استفاده می شود که ماندگاری زیادی نمی خواهند. هزینه خرید فیش پرینتر و لوازم مصرفی آن بسیار مقرون و به صرفه می باشد. شما می توانید تمامی موارد را از ماهان لیبل سفارش و در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنید.

در لیبل پرینترها از تکنولوژی چاپ انتقال حرارت استفاده می شود که برای چاپ بارکد بسیار مناسب بوده است و ماندگاری چاپ طولانی دارد. لیبل پرینتر نیاز به ریبون دارد، ماهان لیبل ارائه دهنده  انواع لیبل پرینتر و ریبون می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *