تفاوت بین لیبل شیت و لیبل رول

تفاوت بین لیبل شیت و لیبل رول

در صنعت لیبل  انتخاب اندازه لیبل، نوع لیبل و طرح لیبل متناسب با کسب و کار شما  یکی از مهم ترین چالش های پیش رو می باشد. در این مقاله قصد داریم تفاوت بین لیبل به صورت شیت و لیبل به صورت رول را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید به راحتی لیبل مورد نیاز خود را انتخاب کنید. هر کدام از لیبل ها به صورت شیت و به صورت رول کاربرد متنوعی دارند که با وجود تفاوت بین آن ها هست هر دو کاربردی هستند.

لیبل به صورت شیت

لیبل های که روی یک برگه کنار هم چیده شده اند. این نوع لیبل قابل استفاده در چاپگرهای جوهر افشان و لیزر هستند. اندازه لیبل به صورت شیت هم متنوع و به اندازه های متنوع برش داده می شود. همچنین می توانید این لیبل ها را در محل کار خود به طور معمول در چاپگرهای خود چاپ کنید.

لیبل به صورت رول

رول برچسب ها ، لیبل هایی هستند که دور قرقره مقوایی می چرخد. چاپ آنها فقط با استفاده از چاپگرهای مخصوص لیبل (چاپگرهای حرارتی مستقیم ، چاپگرهای انتقال حرارت و  لیبل پرینتر ) قابل چاپ است که سرعت چاپ بالایی دارد. سایز لیبل ها در حالت رول مختلف است و می توانید این لیبل ها را در هر ابعادی سفارش دهید.

 نمونه هایی از کاربرد های هر لیبل در صنعت

برای  پروژه هایی مانند چاپ بارکد، لیبل های حمل و نقل و لیبل هایی که نام  یا متن چاپ شده روی هر لیبل  در آنها منحصر به فرد است، استفاده از لیبل ها به صورت رول سریعتر و آسان تر است.  با لیبل پرینتر هر  برچسب را جداگانه چاپ می کند، بنابراین شخصی سازی اطلاعات هر برچسب آسان است. این امر خصوصاً درصورتی وجود دارد که طول مطالب متفاوت باشد. 

 می خواهید به صورت تمام رنگی چاپ کنید بهتر است از لیبل به صورت شیت استفاده کنید زیرا پرینتر های جوهر افشان و لیزری برای ترکیب آرم های رنگی ، تصاویر و عکس ها ایده آل هستند. قابلیت چاپ  تعداد رنگ های بیشتری دارند. اگر رنگ آنقدر مهم نیست از لیبل رول استفاده کنید چاپگرهای حرارتی مستقیم فقط به صورت سیاه و سفید چاپ می شوند، بنابراین اگر رنگ مهم نیست، در جوهر خود صرفه جویی خواهید کرد و اگر می خواهید در لیبل پرینتر چاپ بصورت رنگی  بگیرید می توانیدبا افزودن ریبون رنگی چاپ رنگی بگیرید.

اگر برای کسب و کار خود لیبل های اشکال و اندازه های متنوعی می خواهید، در شکل و اندازه سفارشی  لیبل شیت و رول هیچ فرقی ندارند و هر دو قابل تهیه می باشند. شما می توانید در ماهان لیبل  می توانید در طیف گسترده از اندازه و شکل، لیبل سفارش دهید. 

سرعت چاپ اگر براتون اهمیت دارد ویا  می خواهید لیبل در تیراژ بالا چاپ کنید باید از لیبل به صورت رول استفاده کنید  لیبل پرینتر ها می توانند تعداد زیادی برچسب را در مدت زمان کوتاه چاپ کنند، برخی از آنها  سرعت چاپشان در هر دقیقه به 70 برچسب می رسند.

آیا قصد کاهش هزینه چاپ دارید و صرفه جویی در هزینه یکی از فاکتور های اصلی در نظر می گیرید؟ جوهر کارتریج پرینتر یکی از گرانترین مایعات در جهان است. می توانید با لیبل پرینتر و لیبل های رول این هزینه را کم کنید همچنین پرینتر های لیزری نیز نیاز به جوهر ندارند و از تونر استفاده می کنند که هزینه کمتری دارند. لیبل رول همچنین ضایعات کمتری دارند و ارزان تر هستند.

ماهان لیبل به عنوان یک مرجع تخصصی در زمینه تولید و توزیع انواع لیبل و تجهیزات مربوط به چاپ لیبل از قبیل ریبون ، لیبل پرینتر، فیش پرینتر و… آماده ارائه خدمات بر اساس نیاز مشتری با بالاترین کیفیت است.

 

انواع لیبل, کاربرد لیبل, لیبل به صورت رول, لیبل به صورت شیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست