کاربرد بارکد

انواع بارکدخوان از نظر تکنولوژی اسکن

انواع بارکدخوان ازنظر تکنولوزی اسکن

یک بارکدخوان می تواند بارکدهای چاپ شده را اسکن کند، داده ها را رمزگشایی و به رایانه شما ارسال کند. در این مطلب قصد داریم انواع بارکد ها را از نظر تکنولوژی اسکن بررسی کنیم تا راهکاری مناسب برای انتخاب بارکدخوان مورد نظرتان باشد.

بارکدخوان نوری CCD

در این نوع بارکدخوان ها صدها چراغ LED کوچک وجود دارد که در یک ردیف مرتب شده اند. بورد اسکن این بارکد خوان بسیار کم است و باید بارکد را مستقیم روبرو بارکدخوان قرار داد. این نوع اسکنر تنها توانایی اسکن بارکد های تک بعدی را دارند.

بارکدخوان لیزری Laser

بارکدخوان لیزری از نظر ظاهر مانند سایر بارکدخوان ها هستند. با این تفاوت که از لیزر به عنوان منبع نور استفاده می کند سازوکار این نوع اسکنرها به این صورت است که بازتاب نور را دریافت و تحلیل می کند و اطلاعات رمزگشایی شده را در اختیار ما می گذارد. قدرت اسکن و برد اسکن بیشتری نسبت به بارکدخوان های نوری دارند و گزینه مناسبی برای خرده فروشی می باشد.

 

بارکد خوان ایمیجر Imager

نوع پیشرفته بارکدخوان ها هستند که برای اسکن تصویر بارکد را ثبت و برای رمزگشایی از پردازش تصویر دیجیتال استفاده می کند. این نوع بارکد خوان توانایی خواندن انواع بارکدهای تک بعدی و دوبعدی را دارا می باشد. بورد اسکن بیشتری نسبت به بارکدخوان ها ی لیزری و نوری دارد. قدرت اسکن بارکدهای کمرنگ همچنین بارکد هایی که رو سطوح منحنی هستند را دارد.

بارکدخوان چندپرتو  omni-directinal

از تکنولوژی تولید نور در همه جهات استفاده میکند و پرتوها را در جهت های مختلف تولید می کند، بارکد را در هر طرف این نوع اسکنر ها بزارید خوانده می شود. اغلب برای فروشگاه های بزرگ که هم حجم اسکن بالا هست و هم سرعت کار بسیار مهم است، مورد استفاده قرار می گیرد. قدرت اسکن بارکد روی شیشه های منحنی ، بارکدهای مچاله شده و آسیب دیده را هم دارد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *