راهکارهای مبتنی بر بارکد در پزشکی, کاربرد بارکد, کاربرد لیبل

انتخاب لیبل مناسب برای آزمایشگاه

انتخاب لیبل مناسب برای آزمایشگاه

آزمایشگاه خود را به روش های نوین به روز رسانی کنید، زمانی که نمونه ها دارای برچسب و لیبل صحیح و واضح باشند موجب سرعت بخشیدن در کار و کاهش خطا در نمونه گیری می گردد. نداشتن لیبل بروی نمونه، کنده شدن یا ناخوانا بودن نوشته باعث ایجاد خساراتی و یا دربرخی موارد باعث تکرار آزمایش می شود. بنابراین انتخاب لیبل مناسب برای آزمایشگاه یک امر حیاتی و مهم است.

مواردی که باید در انتخاب لیبل و لیبل پرینتر برای آزمایشگاه دقت کنیم

ابتدایی ترین و مهمترین مسئله که باید درنظر گرفت این است برچسب های شما در معرض چه نوع مواد شیمیایی با چه شرایطی قرار می گیرند.

تیک انتخاب لیبل مناسب بنا به جنس لیبل

لیبل کاغذی : مقرون به صرفه ترین نوع  برچسب هستند. برای نمونه هایی که در معرض رطوبت نیستن گزینه مناسبی است

لیبل پلی استر : برای نمونه هایی که ممکن است در معرض رطوبت یا حلال های شیمیایی قرار بگیرند، جنس لیبل بسیار حائذ اهمیت می باشد. شما به یک لیبل پلاستیکی و مقاوم احتیاج دارید که نوشته روی لیبل خراب نشود.

تیک چسب لیبل

چسب لیبل های آزمایشگاه باید به گونه ای باشد که در تماس با آب ، نیتروژن مایع ، فریزرها و تمام شرایط شدید در آزمایشگاه مقاوم باشد و به هیچ وجه کنده نشود.

تیکسایز لیبل

سایز لیبل متناسب با نوع مصرف در آزمایشگاه تعیین می شود همچنین سایز لیبل باید به گونه ای باشد که چسباندن آن به راحتی انجام شود و تمامی اطلاعات خوانایی کامل را داشته باشند. ماهان لیبل با تنوع گوناگون در سایز و جنس لیبل شما را در انتخاب لیبل مناسب همراهی می کند.

از چه روش چاپ و پرینتری استفاده کنیم

همیشه اطمینان از سازگاری نوع لیبل و روش چاپ بسیار مهم بوده است. آیا شما لیبل های خود را به صورت سفارشی چاپ می کنید، یا اطلاعات را با دست می نویسید؟ اگر قصد چاپ لیبل را دارید چاپگرهای لیزری و جوهر افشان غالباً یک روش چاپ مناسب هستند که معمولاً در اکثر مکان های اداری استفاده می شوند. اما از آنجایی که اغلب لیبل ها در آزمایشگاه تحت رطوبت یا درجه حرارت شدید قرار دارند، پرینترهایی که از تکنولوژی انتقال حرارت استفاده می کند با دوام ترین و ایمن ترین گزینه است. بنا به فضا موجود در آزمایشگاه میتوانید از لیبل پرینتر مناسب فضا خود را تهیه کنید.

استفاده از بارکد برای نگهداری و ردیابی اطلاعات نمونه های گرفته شده

بارکدگذاری در آزمایشگاه یک روش کاربردی است که به کمک آن نمونه ها را با خطا بسیار کم ردیابی میکنید داده ها را مرتب و یکپارچه در کل مراحل آزمایش در اختیار شما قرار میدهد، به شما این امکان را می دهد که اطلاعات زیادی را در فضای کوچک قرار دهید و با یک اسکن بارکد قابل خواندن است. با توجه به تنوع بارکدخوان در بازار با توجه به نوع نیازتان می توانید از بارکدخوان تک بعدی ، دوبعدی و یا بی سیم استفاده کنید . در این روش خطا نمونه گیری را به حداقل می رسانید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *