انواع ریبون, ریبون

انتخاب ریبون مناسب

انتخاب ریبون مناسب

در این مقاله قصد داریم راه کار هایی برای  انتخاب ریبون مناسب ارائه دهیم. ریبون (Ribbon) نوار های آغشته به جوهر هستند که لیبل پرینتر با استفاده از آن چاپ را روی لیبل انجام می دهد. ریبون ها از لحاظ متریال انواع مختلفی دارند که هر نوع آن در سایز ها مختالف قابل سفارش است. اگر قصد چاپ لیبل را دارید برای اینکه بتوانید بهترین ریبون را با توجه به نیازتان انتخاب کنید باید انواع ریبون ها را بشناسید.

ریبون وکس (Wax Ribbon)

ریبون های وکس اقتصادی ترین انتخاب ریبون های حرارتی است. چاپ سبکتر، ماندگاری کمتر اما در عین حال هزینه کمتری نیز دارد. رایج ترین نوع ریبون مناسب برای چاپ بر لیبل های کاغذی، برچسب های انبار و خرده فروشی

 

ریبون وکس رزین (Wax Resin Ribbon)

ریبون های وکس رزین  دوام بیشتری نسبت به ریبون های وکس دارند. ماندگاری بیشتر در برابر رطوبت و وضوح بیشتری در چاپ را دارا می باشند. 

ریبون رزین (Resin Ribbon)

این ریبون از رزین خالص ساخته شده اند که دوام فوق العاده ای دارند.گرانترین نوع ریبون مناسب برای استفاده در صنایعی که به دوام بیشتر چاپ روی لیبل نیاز دارند.بیشتر برای چاپ بر روی لیبل های متال و PVC مورد استفاده قررار می گیرد. ایده آل برای استفاده طولانی مدت، مقاوم دربرابر رطوبت، خراشیدن، نور خورشید ، تغییرات درجه حرارت شدید ، آب ، مواد شیمیایی ، اشعه ماورا UV بنفش

ریبون سوپر رزین (Super Resin Ribbon)

این نوع ریبون از ریبون رزین نیز مقاوم تر و برای مصارف خاص بكار می‌رود. ایده آل براي چاپ روی ليبل اموال و پی‌وی‌سی است و در مقابل شوینده‌های قوی مقاومت فوق العاده دارد.

ماهان لیبل به عنوان یک مرجع تخصصی در زمینه تولید و توزیع انواع لیبل و تجهیزات مربوط به چاپ لیبل از قبیل ریبون ، لیبل پرینتر و… آماده ارائه لیبل بر اساس نیاز مشتری با بالاترین کیفیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *