بسته بندی محصول, طراحی لیبل

انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای لیبل اختصاصی

انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای لیبل اختصاصی

پیش از این دریک مقاله به موضوع نقش و اهمیت انتخاب رنگ مناسب برای لیبل اختصاصی پرداختیم. حال می خواهیم یک راهنمای کامل در انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای لیبل با طرح و چاپ اختصاصی ارائه دهیم. در این نوشته مطالبی را در مورد روانشناسی رنگ ها بیان می کنیم تا با استفاده از این موضوع لیبل اختصاصی کسب و کار خود را طراحی کنید و رضایت مشتری را نیز به دست آورد. در نظر داشته باشید که اهمیت استفاده ار بهترین ترکیب رنگ  در بسته بندی و برچسب گذاری به قدری است که می تواند ارتباط مشتری با کسب و کار شما را تداوم ببخشد و به طوری نا محسوس تبلیغات شما را بر عهده بگیرد.

انتخاب رنگ مناسب در طراحی لیبل اختصاصی
نوع تبلیغی که برچسب گذاری برای شما انجام می دهد تبلیغات بنری است و در نظر داشته باشید که در رشته تبلیغات بنری کوچکترین اشتباه خاصیت ضد تبلیغ برای شما دارد. به بیان واضح تر اگر شما اصول طراحی و رنگ بندی را برای برچسب محصول خود رعایت نکنید نه تنها به مصرف‌کننده حس ناخوشایندی منتقل می کنید از آنجا که این محصول در دست مصرف کننده به درون محیط گردش پیدا می‌کند نیز به سایر افراد این حس را نیز منتقل خواهید کرد.

بیان این نکته ضروری است که اگر در طراحی لیبل خود از مبحث روانشناسی رنگ به بهترین شکل ممکن استفاده کنید محصول شما همیشه در صفحه اول ویترین فروشگاه ها قرار دارد که این موضوع منطقی است زیرا هر فروشگاه داری به دنبال زیباسازی محیط فروشگاه خود است.

Color psychology
در اینجا یک سری اطلاعات آماری به شما می‌دهیم تا اهمیت انتخاب رنگ مناسب در برچسب گذاری محصول را بهتر درک کنید.
بر اساس تحقیقات انجام شده توسط کمپانی آنلاین لیبل  ۸۵ درصد مصرف کنندگان محصولات غذایی به رنگ بسته ‌بندی توجه ویژه‌ای دارند و پس از کیفیت دومین عامل مهم در انتخاب محصول برای این دسته افراد رنگ بندی مناسب است. باید بدانید تنها ۹۰ ثانیه فرصت دارید تا محصول خود را به مشتری معرفی کنید و بیشتر از این زمان از حوصله مشتری خارج است بنابراین یک رنگ بندی جذاب در جلب نظر مشتری تأثیر ویژه دارد. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر حس می شود که محصول شما در یک فروشگاه بزرگ قرار بگیرد و هیچ حمایتی از سمت فروشنده برای محصول شما اتفاق نیفتد.

اکنون به روانشناسی هر رنگ به طور اختصار می پردازیم:
صورتی:

از این رنگ به عنوان رنگ عشق و دوست داشتن تعبیر می شود. رنگ صورتی که از دو رنگ قرمز و سفید به دست می آید جزو رنگ‌های گرم محسوب میشه و مکمل آن رنگ سبز می‌باشد. رنگ کمپانی ال جی صورتی است.

قرمز:

از این رنگ به عنوان رنگ جرأت و جسارت، شور و اشتیاق تعبیر می شود. در تبلیغات از رنگ قرمز برای جلب توجه مصرف کننده استفاده می شود زیرا رنگ قرمز حس مخاطب را تحریک میکند. شرکت کوکاکولا از رنگ قرمز در برند خود بهره برده است.

نارنجی:

از این رنگ تحت عنوان رنگ شادی و احتیاط نام برده می شود و بسته به تیره و یا روشن بودن آن تعابیر متفاوت است. این رنگ که از ترکیب دو رنگ قرمز و زرد ساخته می‌شود جزو رنگهای گرم طبقه‌بندی می‌شود. از رنگ نارنجی برای توصیف غروب خورشید به کار می رود. شرکت فانتا از رنگ نارنجی در برچسب گذاری محصولات خود استفاده میکند.

زرد:

رنگ زرد به معنای خوش بینی و لذت بردن است. کمپانی نیکون از این رنگ در بسته بندی محصولات خود استفاده می کند. مکمل رنگ زرد رنگ بنفش ارغوانی است. رنگ زرد یک رنگ اصلی است.

سبز:

رنگ سبز به معنای رشد و طبیعت است. در تبلیغات از این رنگ برای نشان دادن روییدن و دوست دار طبیعت استفاده می شود.

آبی:

رنگ آبی به معنای اعتماد و امنیت است. بیش از نیمی از شرکت‌های هواپیمایی بزرگ از این رنگ استفاده می کنند تا حس امنیت را به مسافرین خود القا کنند.
در دنیای امروز برای هر رنگ یک معنی و کاربرد اختصاص داده اند به عنوان مثال از رنگ سفید به عنوان پاکی و خلاقیت، رنگ قهوه‌ای به عنوان راحتی و آسایش و رنگ بنفش به معنای موفقیت و پیشرفت استفاده می شود. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم قبل از استفاده از هر رنگ در مورد ویژگی‌های آن تحقیقی جامع داشته باشید.

در ماهان لیبل، مناسب کسب و کارتان برای شما لیبل اختصاصی طراحی و چاپ می نماییم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *